ZAJĘCIA KORYGUJĄCE WADY WYMOWY
Zajęcia korygujące wady wymowy (terapia logopedyczna) realizowane są zgodnie z zaleceniami
z orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego. Prowadzona terapia jest włączona w codzienną aktywność podopiecznego. Praca z uczniem rozpoczyna się od diagnozy i zaplanowania procesu terapii. Jej celem jest usprawnianie narządów artykulacyjnych, wywoływanie, korygowanie
i utrwalanie prawidłowej wymowy głosek, usprawnianie techniki czytania i pisania oraz wdrażanie dzieci i młodzieży do twórczej aktywności słownej, a przede wszystkim usprawnianie procesu komunikowania się. Podczas spotkań z logopedą uczniowie wykonują ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, logarytmiczne. Rozwijają i usprawniają percepcję słuchową i słuch fonematyczny.
Zajęcia korygujące wady wymowy dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci i młodzieży. W pracy specjaliści wykorzystują multimedialne narzędzia i oprogramowanie do terapii logopedycznej. Gabinet logopedyczny wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt i pomoce logopedyczne, dzięki którym każde dziecko - niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności - może usprawniać zaburzone funkcje i rozwijać komunikację z drugą osobą.