• Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie ...

• Nasza szkoła w obecnym roku szkolnym przystąpiła do programu edukacyjnego „Trzymaj formę!” przy współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Legionowie. Program współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności i Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki , czyli promocję aktywności fizycznej oraz prawidłowego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży. Adresatami programu są uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej, ich rodzice i opiekunowie. Serdecznie zapraszamy Rodziców i Uczniów w realizacji naszych szkolnych przedsięwzięć w ramach niniejszego programu.

Koordynator Justyna Tolak

• Poznajemy piramidę żywienia i 10 zasad zdrowego odżywiania.

• W ramach realizacji programu edukacyjnego '’Trzymaj formę „ uczniowie wykonali w grupach Piramidę żywienia oraz utrwalili zasady zdrowego odżywiania.

• Edukacja konsumencka: „ Etykieta źródłem informacji”- analiza przykładowych etykiet produktów żywnościowych, symbole E

• W ramach projektu #TrzymajFormę w klasach V- VIII na zajęciach wychowania fizycznego i podczas godziny wychowawczej uczniowie rozwijali umiejętność racjonalnego podejmowania decyzji w sprawie wyboru produktów żywnościowych. Czytali i analizowali informacje z opakowań produktów. Poznali składniki produktów, tabelę wartości odżywczczych, termin przydatności do spożycia lub datę minimalnej trwałości.

Koordynator Justyna Tolak

• Warsztaty kulinarne „Jedz kolorowo, żyj zdrowo!”

• W ramach programu "Trzymaj formę" i Profilaktycznego projektu edukacyjnego pod hasłem: "Jedz kolorowo, żyj zdrowo" odbyły się warsztaty kulinarne klas 5-8SP. Zadaniem uczniów było wykonanie kolorowego, owocowego jeża. Przygotowanie pysznego deseru było świetną zabawą.

• Turniej sportowy w ,,Dwa Ognie ''

• 22 marca 2024 r. w naszej Szkole odbył się Turniej sportowy w ,,Dwa Ognie '' dla klas IV-VIII SP A. w ramach realizacji programu ,, Trzymaj formę ''. Celem turnieju było popularyzowanie gier zespołowych wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do aktywności ruchowej oraz integracja zespół klasowych. Zawody przebiegały w wesołej, sportowej atmosferze z zachowaniem zasad ,, fair play". Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny był owocowy puchar który uczniowie z apetytem skonsumowali po obiedzie.

Gratulujemy Wszystkim uczestnikom!!

• "Jedz kolorowo, żyj zdrowo"

• W ramach realizacji programów "Trzymaj formę" i Szkolnego programu profilaktycznego "Jedz kolorowo, żyj zdrowo" klasa VII-VIII A brała udział w warsztatach kulinarnych.

Tematem zajęć było wykonanie, w ramach zdrowego śniadania, kolorowych, pełnych witamin kanapek.

Mamy nadzieję, że nasi podopieczni będą na co dzień pamiętać o tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, bo to dzięki niemu mają lepszą koncentrację w czasie nauki i energię do zabawy.