• W Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie realizowane są zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze. Przeznaczone są dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Zajęcia, organizowane we współpracy z rodzicami (prawnymi opiekunami), są prowadzone w formie zajęć indywidualnych odbywających się w domu rodzinnym podopiecznego.

Zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze organizuje się dla dzieci i młodzieży od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 25 lat.

Celem zajęć jest wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowania otoczeniem oraz rozwijanie samodzielności w funkcjonowaniu w codziennym życiu, stosownie do ich możliwości psychofizycznych oraz indywidualnych potrzeb rozwojowych.

Opiekę niezbędną w czasie prowadzenia zajęć w domu rodzinnym zapewniają rodzice (prawni opiekunowie).
        Dla każdego uczestnika zajęć opracowuje się indywidualny program zajęć, zawierający cele realizowanych zajęć, metody i formy pracy oraz zakres współpracy z rodzicami (opiekunami prawnymi) uczestnika zajęć.