• Laboratoria Przyszłości

• Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 60 000 zł. Otrzymane środki zostały przeznaczone na zakup profesjonalnego sprzętu. Zakupiliśmy: laptopy, drukarki 3D, skanery, roboty edukacyjne, google VR z dostępem do wirtualnych lekcji, pakiety klocków, lutownice, filamenty PLA biodegradowalne, oświetlenie studyjne, gimbal, mikroporty pięciokanałowe z akcesoriami.

Zakupiony sprzęt będzie regularnie wykorzystywany przez naszych uczniów podczas zajęć lekcyjnych oraz podczas kół zainteresowań. Nasi uczniowie będą programować, projektować, konstruować, a przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.