• TERAPIA EEG BIOFEEDBACK

Prowadzona w szkole terapia EEG Biofeedback usprawnia funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego wykorzystując trwające przez całe życie możliwości plastyczne mózgu.

Sprzęt do terapii EEG Biofeedback składa się z komputera, dwóch monitorów, wygodnego fotela dla ucznia oraz stanowiska terapeuty. Na jednym monitorze nauczyciel obserwuje stan urządzenia i wykresy obrazujące aktywność poszczególnych części mózgu dziecka. Drugi monitor przeznaczony jest dla osoby poddającej się terapii i służy do zabawy z grami komputerowymi sterowanymi umysłem.

Metoda EEG Biofeedback jest metodą bardzo atrakcyjną, ponieważ osoba poddawana jest treningowi poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju grach komputerowych. Są one kolorowe, przyciągają wzrok, budzą zainteresowanie. Obraz gry widoczny na monitorze odzwierciedla to,
          co dzieje się w mózgu pacjenta. Sterowanie tym, co pojawia się na ekranie odbywa się wyłącznie dzięki pracy własnego umysłu, bez stosowania klawiatury czy myszki.

Terapia rozpoczyna się od wykonania odpowiedniej diagnozy. Zajęcia prowadzone są indywidualnie według ustalonego przez terapeutę planu terapii. W związku z tym są one dostosowane indywidualnie do każdego ucznia uczestniczącego w terapii.