• Projekt grantowy Pepcolandia 2023.

Witajcie w magicznym świecie warsztatów witrażowych, gdzie szkło staje się paletą dla wyobraźni! Projekt Pepcolandia 2023, prowadzony przez Fundację “Promień Słońca” i Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, rozpoczął  od 7 września swoje niezwykłe warsztaty witrażowe. Podczas tych spotkań podopieczni fundacji-uczniowie PDP PZSIPS w Legionowie  tworzą pod opieką nauczycielki, pedagoga specjalnego Anny Skiścim i mistrza witrażu Andrzeja Bochacza  niezwykłe świeczniki, biżuterię i zawieszki małoformatowe.  Tutaj szkło witrażowe staje się surowcem dla wyobraźni.

Warsztaty drogą do poznania i tworzenia.

Aby stać się prawdziwym artystą witrażu uczestnicy poznają tajniki zawodu od najlepszych. Uczą się techniki obróbki szkła, łączenia elementów szklanych. Poznają nowe narzędzia.    Na warsztatach dostępne są  szlifierki, maszyny do cięcia szkła, noże, dociskacze, szczypce, pałeczki do lutowania – cyna, kaboszony, druciki, metalowe elementy i wiele innych materiałów. Wszystko to po to, aby każdy adept sztuki dał upust swojej kreatywności.

Te warsztaty to następny etap przygotowujący uczestników do samodzielności. Celem głównym przedsięwzięcia jest wielozmysłowa stymulacja rozwoju młodzieży z umiarkowaną lub znaczną niepełnosprawnością intelektualną, jak również stworzenie warunków do rozwijania pasji związanych ze sztuką użytkową. Poprzez zajęcia uczniowie poprawiają swoje umiejętności manualne, percepcyjne oraz koordynację wzrokowo – ruchową. Dodatkowym działaniem zamykającym projekt będzie jednodniowa wycieczka po Warszawie z przewodnikiem, podczas której dwudziestu podopiecznych fundacji-uczniów PZSiPS pod opieką nauczycieli, opiekunów zwiedzą miejsca, gdzie zobaczą najciekawsze  dzieła sztuki witrażowej.

Podsumowanie

Projekt firmy Pepco – Pepcolandia 2023 to prawdziwa okazja dla  miłośników sztuki witrażowej. Dzięki warsztatom zorganizowanym przez Fundację “Promień Słońca” i Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, młodzi ludzie rozwijają swoje umiejętności artystyczne, pooprawiają swoje funkcjonowanie na wielu płaszczyznach.

• Przedszkolaki po raz drugi wzięły udział w konkursie "Ekocyrkularni”!

Nasze przedszkolaki w tym roku też są EKO! W kwietniu nasze EkoPrzedszkolaki brały udział w tematycznym tygodniu dotyczącym ponownego wykorzystania różnorodnych materiałów oraz utrwalały wiedzę jak dbać o naszą zieloną planetę. W tym wyzwaniu pomogły im ich ulubieni bohaterowie bajek pieski z Psiego Patrolu oraz kotek Kicia Kocia. Bajkowi przyjaciele za pomocą słów ukrytych w opowiadaniach przybliżyli dzieciakom segregację śmieci i recykling. EkoPrzedszkolaki wykonały własnoręcznie kosze do segregacji śmieci, nauczyły się jak w prawidłowy sposób  je segregować. Wykonały niezliczone karty pracy i pracę plastyczną dotyczącą ekologii. Całe zmagania zostały zakończone konkursem ,,Jesteśmy EKO”.

Wszystkie zajęcia sprawiły im wiele radości i zadowolenia.

Marta Sołtysiak
                                                                                                                                                          Ewa Kowalska

• UWAGA!

Od dnia 05.09.2023 obowiązuje nowy numer konta do wpłat za wyżywienie:

Dla Przedszkola:

13-1090-1841-0000-0001-5491-0484

Dla Szkoły:

29-1090-1841-0000-0001-5491-0487

• Rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola Specjalnego

UWAGA!

Rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola Specjalnego

w PZSiPS ul. Jagiellońska 69 w Legionowie

1 września 2023 r. (piątek)  godz. 8.00 - 8 września 2023 (piątek) godz. 10.00

rozpoczynamy rekrutację uzupełniającą

do Przedszkola Specjalnego w PZSiPS ul. Jagiellońska 69 w Legionowie

na rok szkolny 2023/2024

do grupy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Wymagane dokumenty:
            - wniosek o przyjęcie do Przedszkola  Specjalnego (do pobrania tutaj),
            - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego  wydane na okres edukacji przedszkolnej,

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć osobiście w sekretariacie PZSiPS
            ul. Jagiellońska 69 w Legionowie.

Dodatkowych informacji nt. rekrutacji udziela pedagog szkolny.

Tel: 22 774 27 63

Dyrektor PZSiPS w Legionowie

mgr Marzenna Kmieciak

pobierz : WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA SPECJALNEGO

• ZAPROSZENIE!

na  zakończenie rokoku szkolnego 2022/2023,

uroczystość ta odbędzie się w naszej szkole

23 czerwca 2023 roku

w sali gimnastycznej

o godzinie 9.00.

Czekamy na Was!

• „Cała Polska czyta dzieciom”

W dniu 19 czerwca 2023 r. w naszej Placówce odbyło się spotkanie z książką w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Wybrane utwory literatury dziecięcej czytały: Dyrektor PZSiPS – p. M. Kmieciak, Sekretarz Placówki – p. M. Maluchnik i pielęgniarka szkolna – p. A. Gańko. Dla naszych uczniów była to kolejna lekcja rozwijająca wyobraźnię i zainteresowania czytelnicze. Zapraszamy rodziców do kontynuacji spotkań z książką w czasie nadchodzących wakacji.

Organizatorzy: I. Zielińska i K. Zdziech

• Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Bezpieczeństwo jest najważniejsze! W dniu 15 czerwca odbył się kolejny apel z cyklu Bezpieczne Wakacje. Tym razem naszym gościem była Pani Beata Tworus ze Straży Miejskiej w Legionowie. Pani Beata zwróciła nam uwagę na to, jak wiele sytuacji może być dla nas zagrożeniem.
            Przypomnieliśmy sobie m.in. o tym, jak należy zachowywać się gdy jesteśmy sami w domu, oraz jak bezpiecznie podróżować. To było bardzo ciekawe spotkanie.
            Na wszystkich czekała miła niespodzianka - odblask. Dziękujemy!Dziękujemy również Fundacja "Promień Słońca" za kamizelki odblaskowe. To będą udane BEZPIECZNE wakacje!

M.Makowiecka i K. Zdziech

• Zegar